
Corsogroep Lansink-Bluiminck wil bloemencorso stilletjes veranderen
Cultuur Bloemencorso LichtenvoordeLICHTENVOORDE - Corsogroep Lansink-Bluiminck kiest opnieuw voor een stille en schone stroomvoorziening tijdens het Bloemencorso Lichtenvoorde. Net als vorig jaar laten zij de traditionele aggregaten die normaal de muziek, verlichting en computers van stroom voorzien, achterwege. En dat past precies bij het thema van dit jaar: IJsbrekers.
“We laten dit jaar een grote ijsschots zien, met daarop drie walrussen”, vertelt Bram Doppen, bouwer bij Lansink-Bluiminck. “Naast de grote ijsschots met walrussen, drijft er ook een kleinere schots met een walrusjong, dat afgebroken is van de grote ijsschots. Dat beeld symboliseert de opwarming van de aarde. En ja, met dat thema kun je natuurlijk niet komen aanzetten met een aggregaat.”
Stil, schoon en zonder gedoe
Geheel volgens de traditie worden de corsowagens door menselijke kracht in beweging gebracht, dankzij verenigingsleden die de wagen al lopend, onder de wagen, vooruit duwen. Door de muziek, verlichting en computers nu aan te drijven met een stil batterijsysteem, geeft dat volgens Doppen enorme voordelen. “Als je met een aggregaat rijdt, wordt het ontzettend warm onder de wagen. Met de batterijsystemen - wij gebruiken die van het Arnhemse bedrijf Wattsun - heb je daar geen last van. Daarnaast komt de muziek veel beter tot zijn recht als er niet zo’n ronkend geluid onder zit, hebben we geen last van stank en ervaren de mensen in de wagen geen hitte.”
Voorbeeld voor de optocht
Lansink-Bluiminck hoopt dat hun voorbeeld navolging krijgt. “Als het aan ons ligt, rijdt straks de hele optocht zonder aggregaten”, zegt Sander Dusseldorp, voorzitter van de corsogroep. “Het sluit super mooi aan bij het idee van de optocht: we gebruiken nu al geen verbrandingsmotoren, maar duwers in de optocht. Door ook de rest van de optocht vrij van uitstoot en lawaai te maken, worden de kunstwerken die we maken alleen maar mooier. En daarbij hoeven er helemaal geen concessies gedaan te worden. Sterker nog, we ervaren eigenlijk alleen maar voordelen.”








