Foto enkel ter illustratie. Afbeelding van Zachtleven fotografie via Pixabay

Foto enkel ter illustratie. Afbeelding van Zachtleven fotografie via Pixabay

Tijdelijke opvang statushouders bij Beusink in Lievelde

Maatschappij

LIEVELDE - Beusink Receatie start vanaf 15 november met het tijdelijk opvangen van gezinnen voor het Centraal Orgaan opvang Asielzoekers (COA). In een brief van eigenaar Jeroen Beusink aan de buurt die tevens gepubliceerd werd op de Facebookpagina van Lievelds Belang is te lezen dat het gaat om een groep van maximaal 150 statushouders die tot en met februari 2026 in de groepsaccommodatie van Beusink zullen verblijven. Het gaat met name om vrouwen met kinderen, en niet alleenreizende mannen en jongens. Tijdens deze periode blijft het recreatiebedrijf en restaurant & cafetaria Hofzicht gewoon doorgaan met de reguliere activiteiten. 

Desgevraagd licht Beusink telefonisch toe dat de mogelijkheid over de tijdelijke opvang bij zijn bedrijf pas vorige week in beeld kwam. “Nadat het COA contact had gezocht is het allemaal best snel gegaan. Pas afgelopen maandagochtend 3 november was de kogel door de kerk. Voorafgaand aan de beslissing heb ik de locatiemanager bij een opvanglocatie bij Van der Valk en Wolfheze gesproken en de groep gezien. Dat gaf veel vertrouwen in de mensen die hier gaan komen. Wij zien hen net als reguliere gasten die op onze accommodatie verblijven. Met het COA is ook contractueel vastgelegd dat per 1 maart de accommodatie weer moet worden opgeleverd; dan start het nieuwe seizoen en heb ik weer andere verplichtingen.” Van langere opvang of een vestiging van een azc is volgens Beusink zeker geen sprake. “Koop of huur door het COA, dat gaat absoluut niet gebeuren. Wij verhuren aan het COA 150 van de 300 slaapplekken en verzorgen alle maaltijden en tussendoortjes, net zoals we dat voor andere gasten doen. Het COA zelf zorgt voor passende activiteiten. In de tussentijd gaan we gewoon door met onze horeca en het bieden van accommodatie aan andere groepen die ook komen in die periode. Net zoals bij Van der Valk en camping Marveld, waar ook statushouders verblijven, draait ook gewoon alles door.”

Beusink woont zelf met zijn gezin op het terrein en heeft een informatiemoment gepland voor de buurt en andere belangstellenden. “Veiligheid en rust zijn van groot belang. Wij hebben de buurt heel hoog zitten, zien hen als onze ambassadeurs. We hebben ze per brief geïnformeerd en uitgenodigd voor een informatiemoment waarbij ook de gemeente en het COA aanwezig zullen zijn. We snappen dat dit nieuws wellicht voor enige commotie kan zorgen.”

Op woensdag 5 november van 19.30 tot 20.30 uur is er een informatiemoment op de locatie in zaal De Schoppe met medewerking van gemeente Oost Gelre en het COA. Inloop vanaf 19.15 uur. Bewoners van Lievelde zijn welkom. Graag vooraf aanmelden via info@beusink.nl en aangeven met hoeveel personen men komt.

Advertenties doorgeplaatst vanuit de krant