
Van Dordt tot Lochem – kerk aan het begin van de 21ste eeuw
ReligieLICHTENVOORDE - Predikant Paul Wansink komt op donderdagavond 20 maart aanvang 20.00 uur in de Johanneshof in Lichtenvoorde vertellen over zijn ervaringen in verschillende gemeenten. De avond is gratis toegankelijk (vrije gift).
In juni 2023 deed Wansink intrede als predikant in Lochem. Hij kwam uit de Grote Kerk van Dordrecht, een van de grootste monumentale kerken in Nederland. De overgang naar het ‘platteland’ van de Achterhoek deed hem weer zelf ervaren hoezeer een grote stadskerk verschilt van een dorpskerk. Toch worstelen beide kerktypen met een voortgaande ontkerkelijking. Er zijn wel grote verschillen. Voor Wansink was de Achterhoek niet onbekend, dus dat wist hij al. Maar de Grote kerk van Dordrecht heeft hem wel de ogen geopend voor de kansen die de 21ste eeuw biedt.
Wansink kan boeiend vertellen en zal deze avond de twee ’modellen’ van kerk-zijn bespreken: de citykerk en de kerk in het dorp, beide modellen benaderd vanuit hun kracht. En hij wil iets meer van een afstand kijken wat er aan hoopvolle tendensen zijn te bespeuren. Hij zal dat ‘iets’ leggen naast recent verschenen literatuur, zodat de avond wat meer biedt dan persoonlijke bespiegelingen.
Adres: Rentenierstraat 9 in Lichtenvoorde. Parkeren kan bij de Albert Heijn aan de Richterslaan.







