Moment uit de wedstrijd Stevo - Longa '30. Foto: PR
Moment uit de wedstrijd Stevo - Longa '30. Foto: PR

Longa ‘30 doet zichzelf ernstig tekort

Sport

LICHTENVOORDE - Afgelopen zondag leed Longa ‘30 haar tweede nederlaag van het seizoen: 2-1. Op het zwaar bespeelbare veld van Stevo in Geesteren (Ov.) was de ploeg grote delen van de wedstrijd de bovenliggende partij, maar maakte het zichzelf moeilijk door niet al vóór rust te scoren. Door persoonlijke fouten en een discutabele penalty kreeg het in de tweede helft de deksel op de neus. Na de twee tegendoelpunten lukte het Longa ‘30 niet meer om de score om te draaien. De oranjehemden staan nu op 4 punten uit 4 wedstrijden in de eerste klasse G.

Longa ‘30 begon sterk en nam vanaf de eerste minuut het initiatief. Stevo werd onder druk gezet en wist daar zeker het eerste halfuur weinig mee te doen. Ondanks het vele balbezit leidde dit nog niet tot grote kansen. Na een kwartier was er wel een cruciaal moment: na een aanval over rechts werd Thom Berendsen diep gestuurd. De laatste man van Stevo probeerde hem buitenspel te zetten, maar stapte te laat. Thom kon alleen op het doel af, maar de eigen grensrechter vlagde voor buitenspel. De scheidsrechter ging daarin mee, waardoor de megakans geen doorgang kreeg.

Longa ‘30 bleef domineren en Stevo beperkte zich tot lange ballen en sporadische kansjes. De kansen voor Longa ‘30 werden groter: Thom werd één-op-één gezet na een onderschepping van Xander Lubbers, maar kreeg de bal net niet onder controle. Een schot van Tim Bader vloog voorlangs na een aanval door het hart van de Stevo-defensie, en Xander schoot in de korte hoek na een steekpass van Mattheys Kuypers. Ondanks deze mogelijkheden stond er na 45 minuten nog steeds 0-0 op het scorebord.

Vlak na rust ging Stevo er na een snelle vrije trap vandoor en kreeg het een discutabele penalty. Middenvelder Masselink benutte deze feilloos: 1-0. Longa ‘30 bleef het betere van het spel houden, maar in de 60ste minuut viel de volgende treffer. Een lange bal van de verder uitstekend keepende Stevo-doelman werd verlengd, waarna spits Wigger – na een inschattingsfout in de Longa-defensie – alleen op het doel af kon. Hij omspeelde de keeper en schoof rustig binnen: 2-0.

Met de ingebrachte Mika Boonders en Thomas Kerperien ging Longa ‘30 opportunistischer spelen. Dat leidde tot de aansluitingstreffer: Thom dribbelde naar binnen en gaf een ragfijne voorzet met links, die door Thomas van dichtbij werd binnengekopt: 2-1. Het geloof in een goede afloop bleef, ook al tikte de tijd weg. In een hectische slotfase vol strijd en passie kreeg Longa ‘30 nog kansen: een schot van Xander vanaf de rand van het strafschopgebied, een scherpe vrije trap van Stijn Kruijs die door iedereen werd gemist, en enkele klutsballen in de zestien. Stevo had het moeilijk, maar wist – mede dankzij het fanatieke thuispubliek – de overwinning over de streep te trekken.

Door deze nederlaag staat Longa ‘30 nu op 4 punten uit 4 wedstrijden. Een teleurstellend puntenaantal, dat geen recht doet aan het veldoverwicht dat het team van Laurens Knippenborg telkens heeft. Er worden simpelweg te veel kansen gemist en te makkelijk doelpunten geïncasseerd. Positief is dat Longa ‘30 in het nieuwe systeem tot veel kansen komt, maar door de ruimte in de rug (nog) te kwetsbaar is in de omschakeling.

Advertenties doorgeplaatst vanuit de krant