De Lichtenvoordse dj Pim Pam Pompen. Foto: Rick Mellink

De Lichtenvoordse dj Pim Pam Pompen. Foto: Rick Mellink

Foto: Rick Mellink

Hootchie Koe opvolger van Mañana Mañana?

VARSSEVELD - “Volgend bestaan we alweer tien jaar,” zegt organisator Marco van der Aar trots. Het festival is gesitueerd rondom de idyllische museumboerderij Het Hofhuus, een visvijver en een erf met oude gewassen. “Het is mooi aangekleed, een beetje zoals Mañana Mañana. Nu zij gestopt zijn, kan Hootchie Koe die rol misschien overnemen? Zoiets mis je nu wel,” aldus De Staat gitarist Vedran Mircetic. Ook de Lichtenvoordse dj Pim Adema, die afgelopen weekend voor de tweede maal op Pinkpop draaide, kijkt er naar uit om hier op te treden: “Deze stond hoog op mijn lijstje met festivals in de Achterhoek waar ik graag een keer zou draaien.” Met een aantal muzikanten uit aangrenzende dorpen blikken we alvast vooruit op het ‘vroleukste festival’ van de Achterhoek. 

Door Meindert Bussink

Met twee podia, een theaterweide en een danceweide heeft Hootchie Koe een steeds vastere plek verworven tussen de zomerfestivals: “Een weekend voor jong en oud vol muziek, theater, kindervermaak en food & drinks. De vrijdagavond staat in het teken van tribute bands, op zaterdag spelen de grotere namen en zondag gaan we rustig uitfeesten.”

Vedran Mircetic (Jethro Tull)
Gitarist Vedran Mircetic groeide op in Aalten en zag Hootchie Koe ook opgroeien. Hij is wellicht één van muzikanten die er het vaakst gespeeld heeft: “Het eerste jaar kon ik volgens mij niet door een optreden van De Staat, maar daarna stond ik er met mijn band Steamroller, twee of drie keer met The Doors tribute, vorig jaar met Deep Purple en dit jaar met Jethro Tull. Dit wordt ook het eerste festival waar we met Jethro Tull gaan spelen. Mooi dat Marco dat durft te programmeren, want veel mensen kennen het niet, maar als ze het horen dan vinden ze het vaak heel cool.”
Zijn er acts waar hij zelf naar uitkijkt? “Ik ben wel heel benieuwd naar Tim Akkerman.”

Evert Zeevalkink (Tim Akkerman)
De gitarist en producer van de muziek van Tim Akkerman is de Dinxperlose Evert Zeevalkink. Hij zat net als Mircetic in Aalten op de middelbare school en repeteerde jaren met zijn band Out of Order in Varsseveld. Zijn muziek verschijnt inmiddels wereldwijd onder commercials en films, waaronder bijvoorbeeld Out of Death met Bruce Willis of de opening scene van de Netflix serie Tiger King.
“Het is lang geleden dat in de Achterhoek heb gespeeld. Een paar jaar geleden speelden we met Tim nog in de DRU en dat was te gek. Na afloop heb ik lang met oud-klasgenoten van Schaersvoorde gesproken. Ik vind het super leuk om in het najaar ook weer in Ons Huis in Dinxperlo te spelen, maar ik heb sowieso nooit meer in Varsseveld gespeeld sinds ik weg ben.” Wat maakt optreden in de Achterhoek dan anders dan elders in het land? “Je bent dan iets meer zelfbewust. Ergens anders loop je bij wijze van spreken bijna met een kopje koffie nog het podium op, maar het is toch net iets anders als je ouders er zijn, vrienden van je ouders en allemaal mensen die je herkent uit je dorp als je na afloop dan door de zaal loopt. Dat zal in Varsseveld straks niet anders zijn.”
Zeevalkink is zelf wel benieuwd naar Andre Manuel die samen met Rocco Ostermann speelt: “Marco met Soylent Green en Rocco met Magic Fish waren grote inspiratiebronnen. Gluut van Krang is een van mijn favoriete Nedersaksische platen met een hele mooie productie.”

Theodor Versteegen (Stone Souls)
De Stone Souls met de Doetinchemse Bas Janssen (drums) en Dayenne Wielheesen (bas) speelden al op Mañana Mañana, Reurpop en de Zwarte Cross, en beleven dit jaar hun vuurdoop op Hootchie Koe. “Ik zag al regelmatig borden langs de weg, maar nu staan we er zelf,” zegt de Zevenaarse zanger Theodor Versteegen.
Onlangs verscheen hun nieuwe single en stond de band in de Arnhemse Willemeen en bij Leo Blokhuis op radio 2. Dit najaar brengt de band een nieuwe EP uit: “Op de vrijdag van Hootchie Koe komt onze nieuwe single Rose of Jericho uit en bij ons optreden zullen we ook nieuwe nummers spelen die nog niet op Spotify staan. Op 13 september is de premiere in de DRU van onze korte film 'Splinter' met een maatschappelijk thema”
Versteegen was zelf graag even bij Bökkers en Boh Foi Toch gaan kijken, maar die spelen op zondag: “Wij spelen op zaterdag, maar ik ben ook benieuwd naar Waylon en die speelt wel op zaterdag.”

Pim Adema (Pim Pam Pompen)
De Lichtenvoordse dj Pim Adema stond afgelopen weekend op Pinkpop. Hoe was dat? “Honderd punten. Echt een bucketlist puntje. Vorig jaar ook al, maar om teruggevraagd te worden is extra gaaf en dubbel zo moeilijk. Vorig jaar draaien bij het metal festival Grasspop in de ski-hut was ook te gek, net als Concert at Sea en het Hier Festival in Ahoy. Ik heb hele vette dingen mogen doen en dus nu Hootchie Koe,” glimlacht hij.
Na een dergelijk lijst voelt hij zich zeker niet te goed voor Hootchie Koe. “Ik ga wel hard op kleine festivals. Ik sprak Lady Aida een jaar of twintig geleden op een festival dat ik organiseerde en er waren maar heel weinig bezoekers. Ze zei toen: ‘Wie niet voor tien man kan draaien, kan het ook niet voor tienduizend man’. Dat houdt me wel met beide benen op de grond”, relativeert Adema.
Welke acts wil Adema zelf graag zien? “The Marshalls vind ik altijd te gek. Gewoon rechttoe rechtaan. Ik zag ze vijftien jaar geleden ofzo al bij café Van Ooijen."

Gratis jongerenticket 
Hootchie Koe Festival is van vrijdag 5 tot en met zondag 7 juli en tot en met 17 jaar is de toegang gratis. Kinderen tot en met 12 jaar mogen alleen het terrein op onder begeleiding van een volwassene en jongeren van 13 tot en met 17 jaar kunnen een gratis jongerenticket downloaden. Neem altijd voor de zekerheid je ID mee. Er geldt een NIX18 beleid. Kom je met de auto, dan kun je parkeren op de Breukelaarweg 33 (naast Kramp) en heb je een (niet agressief) huisdier, dan mag die aangelijnd gewoon mee het terrein op.
www.hootchiekoe.nl

De Dinxperlose gitarist en producer  Evert Zeevalkink. Foto: Melissa Scharroo
Vedran Mircetic in de winkel van Jasper Muziek in Winterswijk. Foto: Lisa Wellink
De Stone Souls met de Doetinchemse Bas Janssen (drums) en Dayenne Wielheesen (bas) op Mañana Mañana. Foto: Lonneke Prins