Ingrid Overkamp uit Lievelde ruimt vrijwillig zwerfvuil op. Foto: HelemaalGroen
Ingrid Overkamp uit Lievelde ruimt vrijwillig zwerfvuil op. Foto: HelemaalGroen

Ingrid Overkamp uit Lievelde gaat voor schoon

LIEVELDE - Ingrid Overkamp (60) woont in Lievelde en werkt als ondersteunende medewerkster in de gehandicaptenzorg bij Stichting Zozijn. Als hardloper zag ze altijd al veel afval liggen en raapte ze al rennend handenvol. Ooit vond ze zelfs een trouwring en is het haar gelukt die bij de eigenaar terug te bezorgen. Sinds de coronatijd is ze lid van Schoon Oost Gelre, de vrijwillige opruimgroep die actief is in alle kernen van de gemeente.

Schoon Oost Gelre bestaat uit zo'n 35 leden, een wisselend samengesteld deel gaat elke twee weken op pad voor een opruimronde. De communicatie loopt via een appgroep en ze gebruiken de app HelemaalGroen om hun schoongelopen route te registreren. De groep ruimt afwisselend in Lichtenvoorde, Groenlo en de kerkdorpen. 

Bedrijven worden aangesproken over de peuken van hun medewerkers, zodat die niet meer op straat belanden maar in een speciale verzamelbak. De groep kreeg gesponsorde shirts en ze worden door bedrijven uitgenodigd op de koffie als ze in hun buurt opruimen. Er is een plezierige samenwerking ontstaan, met aandacht voor milieubewustzijn. Rond de Zwarte Cross ruimen ze al jaren op, het statiegeld op flesjes en blikjes sparen ze voor een drankje met de groep.

De gemeente zorgt voor opruimmaterialen en haalt na een melding grote stukken afval op. Een paar groepsleden hebben een pasje van een afvalcontainer en er is een vaste contactpersoon bij de gemeente, zo versterken ze elkaar.

Ingrid is helemaal klaar met dumpingen van chemisch afval in de natuur. Daarnaast ziet ze graag dat mensen hun lege vapes meenemen en inleveren bij de recycling, die zijn niet alleen slecht voor de rokers maar ook voor het milieu, én gevaarlijk in de vuilverbranding. 

Over HelemaalGroen
HelemaalGroen stimuleert individuele burgers om zwerfafval op te ruimen en hun inzet zichtbaar te maken. Activeer de app app.helemaalgroen.nl wanneer je zwerfvuil gaat rapen, dan wordt jouw afgelegde route als een groen lijntje zichtbaar op de kaart van Nederland. Na een maand verkleurt het naar oranje en twee maanden later is het bruin. Opnieuw lopen kleurt het lijntje weer groen. Je ziet je eigen route, die van deelnemers uit je omgeving én uit de rest van het land www.helemaalgroen.nl 


Facebook: Schoonoostgelre