
Expositie ‘Anders kijken, meer zien’ Lichtenvoordse bieb
CultuurLICHTENVOORDE - In de bibliotheek in Lichtenvoorde is de komende maanden de expositie Anders kijken, meer zien te zien van natuurfotograaf Ria Groot Zevert. In deze tentoonstelling worden bezoekers meegenomen in een wereld van verstilling, detail en aandacht voor het alledaagse.
De expositie bestaat uit intieme landschappen: sfeervolle fotografische beelden waarin niet het grootse, maar juist het kleine en vaak ongemerkte centraal staat. Wat begon als een toevallig moment, is uitgegroeid tot een bewuste manier van kijken en creëren. De beelden vertellen een verhaal en nodigen uit om langer stil te staan.
Anders kijken
Voor de fotograaf betekende dit proces een verandering in perspectief. Door te vertragen en met nieuwsgierigheid te blijven kijken, ontstond er ruimte voor verwondering. Het alledaagse blijkt daarbij een onuitputtelijke bron van inspiratie. De werken zijn grotendeels geïnspireerd door de natuurlijke omgeving van de Achterhoek, waar rust, ruimte en een rijke diversiteit samenkomen.
Bezoekers worden uitgenodigd om niet alleen te kijken, maar echt te zien – en misschien zelf ook even te vertragen.
Fluisteringen van de berm
Naast fotografie is er ook bijzonder schilderwerk te zien onder de titel Fluisteringen van de berm. Door aquarel te combineren met echte gedroogde bermbloemen ontstaat een verstilde ontmoeting tussen schilderkunst en natuur.
De expositie is vrij te bezoeken tijdens de openingstijden van de bibliotheek.








