
Fanfare en Slagwerkgroep St. Antonius uit Vragender. Foto: PR
Een muzikale reis om de wereld vanuit Vragender
MuziekVRAGENDER - De Fanfare en Slagwerkgroep Antonius in Vragender geeft op zondag 23 maart een concert bij MFA de Bult. Om 14.00 uur wacht bezoekers een middag vol ontspanning en luisterplezier. De zaal gaat open om 13.30 uur en de toegang is gratis.
Het concert begint met een uitdagend ritmisch optreden van de slagwerkgroep. Daarna is het tijd voor de leerlingen. Als eerste zijn de leerlingen van de fanfare aan de beurt, zij zullen ieder een mooi stukje ten gehore brengen. Daarna is het tijd voor de leerlingen van de slagwerkgroep. Onder begeleiding van Harm laten ook zij horen wat ze allemaal geleerd hebben sinds het vorige concert.
Dan het tijd voor de fanfare, zij nemen u deze middag mee in de wereld van Gullivers Travels, het satirische boek van de hand van de Ierse schrijver Jonathan Swift. Swift neemt de lezer in vier delen mee in Gulliver’s leven, met als rode draad een reis langs verschillende al dan niet fictieve landen en culturen. De Fanfare en Slagwerkgroep heeft voortgeborduurd op dit prachtige verhaal.
Nadat zij Gulliver’s Travel ten gehore hebben gebracht gaat de reis verder naar Egypte met Caesar en Cleopatra. Dit stuk brengt je in de sfeer van het Midden-Oosten met een knipoog naar de Hollywood films van de 60er jaren. Daarna gaat de reis door naar Schotland met Banks of Doon. Dit muziekstuk is een muzikale vertaling van het gedicht The Banks O’ Doon, oftewel de Oevers van de rivier de Doon, een bekende rivier tussen Loch Lomond en Stirlingshire. Hierna wordt het grote water overgestoken en komen de luisteraars in Amerika. Met het stuk Oregon wordt het verhaal verteld over een avontuurlijke treinreis door het landschap van de staat Oregon in de Verenigde Staten. Het eindpunt van deze muzikale reis is in Engeland, met als toepasselijke afsluiter een medley van The Beatles.










